top of page

דורון שפר

מרצה ומעביר סדנאות בנושאי בריאות הגוף והנפש, לקיחת אחריות,
התמודדות עם משברים, יצירת שינויים, צמיחה והתחדשות

נולדתי ב-1972, אני נשוי לטליה, אב לחמישה ילדים וחי עם משפחתי במושב אמירים שבגליל.

מ-1988 ועד היום, עולם הכדורסל הוא חלק בלתי נפרד מחיי. במהלך שנות פעילותי הייתי שחקן מוביל בקבוצות שאיתן הגענו להישגים יוצאי דופן: מכבי תל אביב, הפועל ירושלים, הפועל גליל עליון, אוניברסיטת קונטיקט ונבחרת ישראל.

ב-2002 התמודדתי עם מחלת הסרטן ובעקבותיה שיניתי את אורחות חיי באופן מהותי ובכל הרבדים: הפיזי, הנפשי, המנטלי והרוחני. היום, אני מרצה ומעביר סדנאות בארץ ובעולם, שנועדו לקהלים מכל הסוגים ובני כל הגילאים. במפגשים אלה אני מגולל את סיפור חיי ונותן כלים ועצות לחיים בריאים שמחים ומאוזנים יותר.

ב-2008 הייתי חלק מהמייסדים והמפעילים של "ערכים בספורט" - תוכנית להעצמה ולהקניית ערכים ומידות טובות למאמנים ולשחקנים.

ב-2011 סיימתי קורס אימון אישי וזוגי (coaching) בהנחיית הרב יצחק ערד

ב-2012 סיימתי קורס גישור בהנחיית דר דוד סילורה

ב-2012 הקמתי יחד עם טליה את "היולי" – מקום לאירוח, לטיפולים ולסדנאות.
 

ב-2013 יצא ספרי האוטוביוגרפי "ענני".

ב-2017 יצא ספרי השני "משחק החיים".

ב-2022 תורגם ספרי השני "משחק החיים" לאנגלית תחת הכותרת: Mensch. v. p. - becoming the most valuable player in the game of life

ב-2023 - הקמתי יחד עם טליה את "התנערי מעפר קומי" - מיזם ליווי וריפוי לנפגעי ה 7/10 והמלחמה.

אמרי שפר

-17-e1505029711841.jpg

מאז שהסתיים פרק שחקן הכדורסל המקצועי בחיי, נפתחו בפני דלתות רבות ומגוונות של עשייה ויצירה, דרכן אני מביא את הניחוח והדורון המיוחד שיש לי לתת לעולם.

במהלך השנים האחרונות אני חובש ומחליף כובעים רבים ומגוונים: מרצה, סופר, מנחה סדנאות מאמן אישי ועוד. הציבור שאני בא אתו במגע הוא מגוון והדרכים שבאמצעותן אני מנסה להגיע אל לב הקהל הן שונות, אך היסודות שמנחים אותי והכוונות שפועמות בתוכי הם אחידים וזהים, ושזורים בכל מעשיי:

להיות מקור השראה, לספק חומר למחשבה ולתת עצות וכלים שיעזרו לכל אחד ואחת בנפרד, ולכולנו יחד, לממש את הפוטנציאל שפועם בנו ולהוסיף טוב ושלום לעולמנו.

אני מאמין בטוב שקיים בתוכנו ובעולמנו. אני מאמין שיחד, השמים הם הגבול.

הכדורסל בחיי

הכדורסל בשבילי לא היה רק משחק. הוא היה המשחק, משחק החיים. החיים בכל הדרם הופיעו בפניי דרך הכדורסל עם כל ההצלחות והכישלונות, הציפיות והאכזבות, הפחד והתקווה, העצב והשמחה. יש בי הרבה הכרת טוב לעולם הכדורסל שהביא ברכה רבה לחיי והפך לחלק בלתי נפרד ממני. הוא היה מקור פרנסה, דרכו חוויתי רגעים מיוחדים ובזכותו הכרתי אנשים יקרים.

גם אם בעבר חשבתי אחרת, היום אני יודע שהאליפויות, הגביעים, התארים האישיים, הכסף – כולם היו בונוסים על הדרך. במהלך השנים התבהר לי שמשחק הכדורסל היה מתנה מופלאה שדרכה התאפשר לי ללמוד על עצמי, על החיים, ובעיקר לגדול ולהתפתח כאדם. יסודות וערכים שלמדתי הודות למשחק כמו עבודת צוות ושיתוף פעולה, התמודדות עם משברים והצלחות, מידות של התמדה ונחישות, חדווה ויצירה, סבלנות ואמונה, משמשים אותי עד היום ואני מיישם אותם במחוזות אחרים של חיי.

אחרי אחת מפרישותיו, אמר מייקל ג'ורדן, שהכדורסל היה בשבילו "ויזה ללבבות של בני האדם." אני מאוד מזדהה עם מילותיו של מייקל.

כיום אני משתמש בספורט בכלל ובכדורסל בפרט ככלי חינוכי ותראפי שבאמצעותו אני מנסה לגעת בלבבות של בני אדם, בנסיון ותקווה להשפיע עליהם לטובה ובכך להוסיף טוב ושלום בעולמנו.

שימוש נכון ומאוזן במשחק יוכל לעזור לנו לנצח במשחק הרבה יותר גדול וחשוב מזה שמתנהל על המגרש.

משחק שאני קורא לו "משחק החיים"

bottom of page